1.2. 2018 proběhl již druhý projektový den k celoročnímu projektu Les ve škole.

Program Les ve škole je mezinárodním programem, do kterého je zapojeno okolo 7000 škol z celého světa. V rámci programu se každá třída zaměřuje na jiné téma. Společným cílem je, aby žáci formou aktivního učení a učení se venku začali zkoumat les a byli v lese rádi. To vše vede k větší zodpovědnosti za své okolí, k šetrnosti vůči životnímu prostředí a k starání se o zeleň ve svém okolí. Více na www.lesveskole.cz

Na naší škole se program realizuje formou projektových dnů. Každá zapojená třída se celé dopoledne věnuje svému tématu a během dne vždy navštíví les.

Prvňáci zkoumají les pomocí všech svých smyslů. Zkoumají ho očima, rukama, poslouchají a voní si k němu. Spolu s nimi jsou u toho i jejich ponožkový průvodci.

Děti ze druhé třídy se seznamují s životem v lese za doprovodu domácích skřítků, kteří se v něm ztratili a řeší různé úkoly. Jedním z nich bylo i hledání dopisu od skřítků v přírodě. Ve třídě jsme pak udělali výstavu různých druhů stromů, keřů a rostlin. Ve druhé lekci bylo úkolem dokončovat pohádky, které se odehrávají v lese (O Smolíčkovi, O Budulínkovi). Vyplňují si a vybarvují k tomu určený deníček.

Třetí třída má za úkol celý rok sledovat a zkoumat vodu v lese. V únoru se třeťáci zabývali lesními patry a různými druhy lesů. Objevovali, čím to je, že smíšený les zadržuje mnohem více vody než park a lesní monokultura.

Pátá třída porovnávala stromy a vegetaci - rozdíl mezi podzimem a zimou. Každý žák si vytvořil svoji knihu, do té si zakládá poznámky z pozorování, kresby a informace zjištěné z literatury. Dále se budou páťáci zabývat podnebnými pásy.