• Pasování prvňáčků na čtenáře

25. 6. 2018

Ve středu 20.6. žáci první třídy předvedli, jak se naučili číst a byli slavnostně pasováni na čtenáře. Po pasování děti zůstaly ve třídě, posilnily se pizzou a přenocovaly ve škole.

• 19.6. Výlet na Budeč

20. 6. 2018

Třetí a šestá třída se 19.6. zúčastnily programu Středověk na Budči, který každoročně pořádá Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně.  Vlakem jsme dojeli do Zákolan a poté pěšky vystoupali k rotundě sv. Petra a Pavla, kde si žáci v průběhu dopoledne vyzkoušeli, jak se žilo za dob svatého Václava.

• 14.6. Poslední hodina Dětí na startu

20. 6. 2018

Moc děkujeme všem rodičům, kteří si přišli zacvičit společně s dětmi a ukončit tak kroužek Děti na startu. Moc se těšíme na příští rok a na další přírůstky do našich řad. Cvičení Dětí na startu začne na konci září 2018. Přejeme krásné prázdniny plné společného sportování.                                                                                                                              Za trenérky DNS Jana Dimová

14.6.  Poslední hodina Dětí na startu

Za trenérky DNS Jana Dimová

• Cyklovýlet VI. třídy

15. 6. 2018

Dne 24.5. jsme vyrazili s VI. třídou na cyklovýlet po okolí. Prvotní nadšení rychle opadlo, neboť vystoupat z Libušína do Kladna, není snadné ani pro otrlé sportovce. Ale následující kilometry byly velice příjemné, využili jsme cyklostezek v okolí Kladna, které z velké části vedou lesem a tak se všem vrátil úsměv na tvář. Cyklovýlet jsme zakončili sladkou a zaslouženou tečkou. V cukrárně...

• DOBŘÍ ANDĚLÉ z VI. třídy

15. 6. 2018

V průběhu roku měli žáci možnost získat finance do svého „třídního“ fondu. Vyráběli předměty na vánoční a velikonoční jarmark a zapojili se do sběru papíru, hliníku a víček. O financích z třídního fondu rozhodují všichni společně. Letos se šesťáci rozhodli pomoci jiným a stali se DOBRÝMI ANDĚLY. Částku 2500,- Kč tak věnovali systému Dobrý anděl, který poslal tyto peníze sedmileté Nelince, která trpí centrálním hypotonickým syndromem, kombinovaným s psychomotorickou retardací a oční vadou a dvanáctileté Nikolce, která trpí těžkou formou spastické kvadruparézy, těžkou psychomotorickou retardací a generalizovanou epilepsií odolávající protiepileptické terapii. Přejeme Nelince i Nikolce mnoho krásných dní plných úsměvů.

• ZOO Dvůr Králové - celoškolní výlet

10. 6. 2018

V pátek 8.6. žáci navštívili ZOO ve Dvoře Králové. Počasí bylo krásné - tropické. Každá třída měla připravený svůj vlastní program.

Žáci 1.- 4. třídy se osvěžili ledovou tříští a zmrzlinou. Po procházce a malém občerstvení děti projely autobusem částí safari, kde viděly zblízka volně pobíhající zvířátka.

Žáci 6.tř. pracovali s pracovními listy a při pozorování zvířat se obohacovali získáváním informací z informačních tabulí. Ve speciálně upraveném safaribusu se rovněž dostali mezi volně vypuštěná zvířata.

Pátá, sedmá, osmá a devátá třída se zúčastnila programu se ZOO lektorem, který provedl žáky po nejcharismatičtějších druzích zvířat chovaných v ZOO (sloni, žirafy, gepardi a lidoopi). Žáky však nejvíce nadchla projížďka Afrika Truckem a návštěva africké a lví safari.

• Den dětí 1.6.2018

3. 6. 2018

Děti z první třídy namalovaly křídou krásné obrázky a oslavily Den dětí v cukrárně zmrzlinou. Také se jim líbila výstava modelů dopravních prostředků a dopoledne si svůj svátek opravdu užily.