19. 3. 2018

Do galerie MDŽ v DPS Libušíně byly přidány fotografie.

Dne 8. března druháčci zpříjemnili oslavy MDŽ v DPS Libušíně. Žáčci ženám poblahopřáli a předali jarní kytičku s dárečkem. I děti si odnesly sladké překvapení.

• Preventivní program REVOLUTION TRAIN

17. 3. 2018

Projekt Revolution train je jedinečný nástroj, který rozšiřuje stávající metody prevence velmi efektivním způsobem. Jednalo se o velmi vydařený projekt, který velmi realisticky zaznamenává v časovém horizontu pomalý rozklad osobnosti člověka a poukazuje nejen na rizika, ale i důsledky tohoto jednání mladých lidí. Děti přišly s nadšením a odcházejí s úvahou, že život je opravdu dar a snad jim to v budoucnu pomůže rozhodnout se správně.

18. 3. 2018

Lyžařský kurz v Jizerských horách

Od neděle 11. února do pátku 16. února probíhal v Jindřichově lyžařský výcvik. Užít si hory jeli žáci 1. i 2. stupně. I když nám odjezd zkomplikovala chřipková epidemie, nakonec odjelo alespoň 16 dětí.

Po příjezdu na chatu Javor jsme se ubytovali a odpoledne vyrazili na svah, kde se žáci  rozdělili do družstev. Malí bobaři tvořili další důležitou skupinku.

Výcvik probíhal ve ski areálu Severák, pokroky u začátečníků jsme viděli každý den a sněhové podmínky byly celý týden dobré.

V úterý jsme si všichni užívali krásný výlet na rozhlednu Královku. Někteří vyrazili na běžkách a ostatní pěšky.

Po večerech jsme společně soutěžili a hráli různé hry. Poslední den přišlo vyhodnocení všech soutěží. Rozdaly se diplomy a ceny. Paní učitelky a vychovatelky dostaly kytici tulipánů. Každý si domů odvezl nějakou odměnu a ocenění.

Žáci a učitelé se více poznali v prostředí mimo školu, což bylo pro všechny zúčastněné velmi příjemné.  Celý týden probíhal v pohodové náladě a hlavně bez úrazů a jiných neduhů.

Všem účastníkům kurzu děkujeme a budeme se těšit za rok s větším počtem žáků.  Poděkování patří i majitelům, kteří se o nás celý týden moc hezky starali. Fotky z kurzu najdete ve fotogalerii zde na stránkách.

Pavlína Krejčí, vychovatelka

• Preventivní program v 1. třídě - "Veselé zoubky"

13. 3. 2018

Děti z 1.třídy se zapojily do dm preventivního programu “Veselé zoubky”. Paní učitelka děti poučila o tom,jak správně pečovat o chrup a děti shlédly DVD se zábavně-vzdělávacím filmem “Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek”. Na závěr děti vyplnily pracovní list a dostaly taštičku plnou překvapení.

• Zápis do 1.třídy

9. 3. 2018

Základní škola Libušín, okres Kladno

se sídlem Komenského 237, 273 06 Libušín

Tel. 312 672 339, www.zslibusin.cz

Vážení rodiče budoucích prvňáčků,

pokud jste se rozhodli vybrat si pro budoucí vzdělávání svého dítěte právě ZŠ Libušín, jsme velmi potěšeni!

Přijďte si se svým dítětem v dobré náladě zápis užít. Stres a obavy nechte doma.

Důležité informace:

1. TERMÍN:

6. dubna 2018 od 13 do 17 hodin

7. dubna 2018 od 9 do 12 hodin

2. VĚK dítěte

•  dítě narozené od 1. září 2011 do 31. 8. 2012,
            •  děti s odkladem povinné školní docházky z loňského školního  roku.

3.  DŮLEŽITÉ DOKLADY S SEBOU:

• rodný list dítěte
            • občanský průkaz zákonného zástupce
            • zastupuje-li dítě jiná osoba, než jeho zákonný zástupce, doloží své oprávnění dítě zastupovat
            • doporučení k odkladu školní docházky z PPP nebo SPC a lékaře nebo klinického psychologa (týká se pouze dětí, které budou žádat o odklad)

V Libušíně 1. 3. 2018                                                                     Mgr. Renata Kosová