• Název

faxové spojení: +420 312 671 292

tel. kontakt ředitelka školy: 777 662 311

tel. kontakt školní družina: 733 704 861

tel. kontakt školní jídelna +420 312 672 618 (Domov pro seniory)

Město Libušín
      Hálkova 140
      273 06 Libušín

Ředitelka školy: Mgr. Renata Kosová

Zástupkyně ředitelky školy: Bc. Soňa Marková

Typ organizace

Příspěvková organizace

Zařízení školy

Charakteristika

Musíme vzít zodpovědnost za své štěstí a úspěch ...
      čím více úsilí do toho vložíte, tím více příležitostí stvoříte.

Základní koncepce naší školy vychází ve výchově celistvé lidské osobnosti, která svými znalostmi a schopnostmi dokáže pochopit a uchopit svět kolem sebe.

Základním principem vzdělávání, ke kterému jako škola směřujeme, je umožnit žákům

• rovný přístup ke vzdělání,
      • osvojit si a využívat strategii vzdělávání jako celoživotní schopnost
      • osvojit si a využívat schopnost tvořivého myšlení
      • schopnost pracovat s fakty, třídit a využívat je k uchopení skutečnosti
      • osvojit si schopnost spolupráce, tvořivé komunikace
      • a to vše na základě těchto principů – spolupráce a respektování druhých a tolerance.

Zázemí libušínské školy:

Poskytuje vzdělání v devíti ročnících základní školy

• v průběhu výuky - dvě plně vybavené počítačové učebny – používané jak pro výuku informatiky v rámci vzdělávání, tak využití počítačové techniky v rámci  mimoškolního vzdělávání
      •  interaktivní tabule
      • víceúčelové sportovní hřiště v areálu školy
      • keramickou dílnu s pecí
      • ranní i odpolední družinu s plnohodnotným programem (od 6:30-7:45 a 11:40-16:30 hod)
      • organizace školy v přírodě určenou především pro nižší  ročníky školy
      • organizace lyžařského výcviku pro žáky II. stupně
      • organizace zájmových kroužků v odpoledních hodinách
      • žákovská knihovna s doplňkovou literaturou

Libušínská škola přivítala září v nových bačkůrkách

Snad nenalezneme žáka či studenta libovolného věku, který by oblíbený reklamní slogan „škola volá!“ dokázal po celý srpen přeslechnout. A co víc, nejvyšší metu otravnosti s lehkostí překoná děsivé „už se vám to krátí“, kterým volnost a pohodu letních prázdnin bez soucitu kazí zejména ti, kteří už mají školní docházku za sebou. Ke smutku dětí a radosti rodičů se ovšem čas naplnil, je třeba vystát frontu v papírnictví, ořezat pastelky, koupit bačkůrky a vyrazit vstříc novému školnímu roku.

Pro celou libušínskou školu s sebou nový školní rok přináší mnohé změny. Po odchodu bývalého vedení byla na post ředitelky dosazena Mgr. Renata Kosová, která se ihned po nástupu, v tandemu se zástupcem Bc. Tomášem Redlem, pustila do restrukturalizace školy. Citelné změny zasáhly zejména učitelský sbor, který byl vhodně doplněn nejen nově příchozími, ale i dobře známými tvářemi, vystupujícími takříkajíc v nových rolích.

Žhavou novinkou bude větší výběr volnočasových aktivit, nabízených jak „sólo“, tak v rámci školní družiny. Žáci se mohou těšit například na florbal, míčové hry, čtenářský klub,  zdravotnický kroužek, deskové hry, tvořivé dílny či orientální tance. Dále pak na keramické dílny, které budou nabízeny nejen dětem, ale i dospělým.

Vedení školy se také rozhodlo nabídnout pomoc, a ulehčit práci rodičům s útrpným nakupováním pomůcek na výtvarnou výchovu a pracovní činnosti, sešitů či obalů (zejména na oblíbené neobalitelné formáty). Objednávka bude řešena hromadně s dodávkou až do ruky, což ušetří průměrně 3-5 návštěv papírnictví plus jedny rodičovské nervy na žáka. Kdo však již nakoupil, nemusí si této nabídky všímat.

Mezi jemné administrativní změny patří nový e-mail školy: skola.libusin@seznam.cz.

Každý začátek je svým způsobem těžký, i začátek školního roku. Prvňáčkům se v hlavičkách mísí nadšení se strachem. Jaká bude paní učitelka?! Jak jenom vydržím ve škole celé čtyři hodiny?! A kdy budu mít čas na hraní?! Ale ani ostřílení matadoři se drobné nervozitě nevyhnou. Pod slupkou vzdorovité ležérnosti se obávají učiva budoucího, očima neklidně kmitají po neznámých vzorcích a složitých zadáních.

Popřejme si všichni společně úspěšný vstup do nového školního roku. Věřme, že všechny obavy budou brzy zažehnány, nahrazeny uklidňující rutinou. Je čas nahradit otravné slogany ještě horším „tak už vám to začalo!“.